Marihuana medyczna nadzieją dla astmatyków?

Okazuje się, że medyczna marihuana może mieć nawet szersze zastosowania, niż dotychczas sądzono. Jak pokazują badania, może ona być nadzieją dla astmatyków. Regularne inhalacje pomagają pacjentom w wielu krajach, teraz gdy lecznicza marihuana jest w Polsce legalna, może stać się to dobrym wyjściem z sytuacji również dla naszych krajowych pacjentów.

Dlaczego marihuana może pomagać w leczeniu astmy? Według informacji, które znaleźć można w opracowaniach naukowych, najważniejszą rolę pełni tu kannabidiol (CBD). Jest to organiczny związek chemiczny, który oprócz THC jest jednym z najważniejszych składników leczniczej marihuany. Wpływa on pozytywnie na rozszerzanie naczyń krwionośnych krtani oraz tchawicy, łagodząc, a czasem nawet całkowicie eliminując objawy astmy.

Astmatycy w Polsce mogą mieć więc nadzieję, że dzięki legalizacji marihuany w Polsce będą mogli pozbyć się wielu różnych chorób, które do tej pory były albo nieuleczalne, albo bardzo trudne w leczeniu. Trzeba tu sobie jasno powiedzieć, że musi minąć jeszcze nieco czasu, aż wszyscy lekarze i szpitale posiądą wymaganą wiedzę, która jest konieczna do leczenia pacjentów medyczną marihuaną.

Co istotne, dzięki legalizacji możemy też kolekcjonować nasiona tej rośliny. Ich sprzedaż i posiadanie jest teraz zgodne z prawem. Zamówienie na ziarna można składać w sklepach internetowych, zaznaczamy jednak, że zamawia się konkretną ilość sztuk. Nie ma możliwości zakupu na wagę. Kolekcjonowanie praktykowane jest już przez wiele osób, co możemy potwierdzić czytając choćby fora internetowe.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 23, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Marihuana na odchudzanie

Uczeni analizujący wpływ marihuany na organizm ludzki odnaleźli, iż osoby często ją stosujące mają niższy obwód w talii aniżeli ci, jacy nigdy nie…

Marihuana odchudza?

Marihuana odurza? Marihuana odurza, ponieważ zawiera psychoaktywny składnik należący do kannabinoidów. Składnik ten zawarty jest w kwiatostanach konopi, z których wytwarza się ten…