Marihuana odchudza?

Marihuana odurza?

Marihuana odurza, ponieważ zawiera psychoaktywny składnik należący do kannabinoidów. Składnik ten zawarty jest w kwiatostanach konopi, z których wytwarza się ten narkotyk. Odurzenie marihuaną następuje już podczas wciągania do płuc i zatrzymywania tam aromatycznego dymu ze skręta. Stan odurzenia po marihuanie jest pożądany i przyjemny. Sami użytkownicy tego narkotyku nazwali go hajem. Haj objawia się przede wszystkim zmianą nastroju i samopoczucia na lepsze. Marihuana rozwesela, ośmiela towarzysko, rozluźnia, relaksuje, daje poczucie błogości, zadowolenia i szczęścia, nastraja optymistycznie do rzeczywistości. Rodzaj i moc haju zależą od typu konopi znajdujących się w suszu. Poszczególne odmiany tych roślin mają różną zawartość THC. Im jest go więcej, tym haj jest silniejszy i bardziej odlotowy. Stan odurzenia wywołany konopiami trwa około dwóch godzin.

Marihuana uzależnia?

Niestety tak. Oczywiście, nie każdy użytkownik popularnej trawki popadnie w nałóg sięgania po skręty. Nałóg ten grozi szczególnie regularnym palaczom. Jest szczególnie niebezpieczny dla osób młodych, które nie nauczyły się innego wpływania na swój nastrój i samopoczucie, jak za pomocą narkotyku. Marihuana uzależnia psychicznie, co pozwala zaliczyć ją do miękkich narkotyków. Na międzynarodową listę środków odurzających, marihuana została wpisana w roku 1965. Psychiczne uzależnienie od marihuany jest w rzeczywistości gorsze od fizycznego. Uzależnienie fizyczne wymaga jedynie odtrucia organizmu. Uzależnienie psychiczne wymaga długiej i żmudnej pracy nad uzależnionymi emocjami.Osoby nałogowo palące trawkę muszą nauczyć się żyć i funkcjonować bez tego narkotyku i nie jest to łatwe.

Marihuana leczy?

Owszem tak, ale twierdzenie to nie odnosi się do marihuany rekreacyjnej, czyli tej, którą pali się w skrętach. Lecznicze właściwości mają odmiany konopi zwane przemysłowymi. Rośliny te prawie nie zawierają psychoaktywnego THC, a zawierają niepsychoaktywny kannabidiol CBD. O związku tym wiadomo, że ma liczne właściwości pozwalające na pomocnicze wykorzystywanie go w lecznictwie. Medyczne produkty konopne takie jak olej, kapsułki i pasty z powodzeniem łagodzą objawy ciężkich, przewlekłych i nieuleczalnych chorób.

Marihuana odchudza?

Niektórzy twierdzą, że tak. Uzasadniają to tym, iż marihuana daje energię i ochotę do ćwiczeń, a te z kolei pomagają schudnąć. Fakty są jednak takie, że marihuana wzmaga apetyt, powodując prawdziwe napady głodu. Napadom tym sprzyja intensyfikacja wrażeń wzrokowych, zapachowych i smakowych związanych z jedzeniem. Użytkownicy konopi nie należą do osób otyłych, ponieważ obecny w konopiach THC przyspiesza przemianę materii. Używanie jednak marihuany jako środka odchudzającego może przynieść więcej szkody niż pożytku. Związane jest to z narkotycznym, odurzającym i uzależniającym działaniem tej używki. Na koniec przypominamy, że w Polsce marihuana jest nielegalna. Nasze prawo zabrania uprawy konopi, przetwarzania ich w narkotyk, sprzedaży i konsumpcji.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 23, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Marihuana na odchudzanie

Uczeni analizujący wpływ marihuany na organizm ludzki odnaleźli, iż osoby często ją stosujące mają niższy obwód w talii aniżeli ci, jacy nigdy nie…