Czy marihuana łagodzi problemy ze snem

Sen w naszym życiu

Człowiek żyje w określonym rytmie dobowym. W ciągu każdej doby pracuje i wypoczywa. Podstawową formą wypoczynku jest sen. Dorosły człowiek potrzebuje mniej więcej sześciu godzin snu, by móc normalnie funkcjonować. Sen jest specyficznym stanem zarówno mózgu, jak i całego organizmu. Śpiąc nie mamy świadomości, a w najgłębszej fazie snu widzimy różne obrazy, słyszymy dźwięki, czujemy smaki i zapachy itp. Tajemnica snów do tej pory nie została do końca wyjaśniona. Istnieje wiele teorii wyjaśniających dlaczego śnimy, ale trudno powiedzieć, która naprawdę jest właściwa. Potrzeba snu należy do podstawowych potrzeb, które trzeba zaspokoić. Brak snu praktycznie uniemożliwia nam normalne działanie. Człowiek niewyspany czuje się zmęczony, rozdrażniony i średnio zdolny do robienia czegokolwiek.

Kłopoty ze snem

Kłopoty ze snem są dziś udziałem coraz większej liczby ludzi. Skarżą się na nie osoby młode, w wieku średnim i starsze. Z wiekiem potrzeba snu staje się coraz mniejsza. Nie mogąc spać bardzo męczymy się, a noc ciągnie się w nieskończoność, Kłopoty z zaśnięciem mogą być skutkiem napięcia i stresu, z jakimi borykamy się w ciągu dnia. W zasypianiu przeszkadza nam choćby to, że w nocy wcale nie jest ciemno i cicho. Za oknami palą się światła, jeżdżą samochody itp. Problemów z zasypianiem nie wolno lekceważyć, ponieważ mogą one bardzo negatywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie.

Czy marihuana łagodzi problemy ze snem?

Osoby mające problemy ze snem poszukują skutecznego lekarstwa na to by nie męczyć się w nocy i nie przewracać z boku na bok. Część z nich prosi swojego lekarza o przepisanie tabletek na sen, część kupuje w aptece środki ułatwiające zasypianie dostępne bez recepty, część pije zioła itd. Badając działanie marihuany na człowieka, naukowcy sprawdzają czy ułatwia ona zasypianie. Wiele badań wskazuje na to, że palenie skrętów nie tylko nie ułatwia zaśnięcia, ale nawet może je utrudniać. Wszystko dlatego, że marihuana zawiera psychoaktywny THC. Związek ten działa pobudzająco i energetyzująco. Po skręcie bardziej chce się działać, bawić i śmiać niż spać. Ułatwiać zasypianie może inny kannabinoid obecny w niektórych odmianach konopi. Chodzi o kannabidiol CBD, który jest obecny w konopiach przemysłowych. Bogaty w kannabidiol olej konopny może być stosowany jako pomocniczy środek ułatwiający zasypianie.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 23, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Marihuana na odchudzanie

Uczeni analizujący wpływ marihuany na organizm ludzki odnaleźli, iż osoby często ją stosujące mają niższy obwód w talii aniżeli ci, jacy nigdy nie…

Marihuana odchudza?

Marihuana odurza? Marihuana odurza, ponieważ zawiera psychoaktywny składnik należący do kannabinoidów. Składnik ten zawarty jest w kwiatostanach konopi, z których wytwarza się ten…