Marihuana na odchudzanie

Uczeni analizujący wpływ marihuany na organizm ludzki odnaleźli, iż osoby często ją stosujące mają niższy obwód w talii aniżeli ci, jacy nigdy nie stosowali marihuany. Także zauważono, iż pełen współczynnik nadwagi jest o blisko jedną trzecią niższy pośród osób przyjmujących wtórne konopi indyjskich. Fakt tenże jest trochę zaskakujący, bo wielbiciele marihuany spożywają blisko 600 kalorii dziennie więcej. Doświadczenia wykonane na grupie kanadyjskiej Eskimosów wskazały, iż u użytkowników marihuany wzrósł stopień pozytywnego cholesterolu oraz równocześnie zmniejszył się stopień szkodliwego cholesterolu.

Marihuana jako środek na odchudzanie

Osoby z otyłością oraz nadwagą próbują wszystkiego, co może posłużyć stracić nadwyżkę tłuszczyku. Czy natomiast marihuanę można zakwalifikować do środków na odchudzanie? Jest hipoteza, jaka mówi, iż zamknięty w popularnej trawce THC służy produkcji adiponectiny, jaka przyczynia się do odpowiedniejszego metabolizmu tłuszczów oraz glukozy. Nie wiadomo natomiast ile należy wziąć tejże substancji, aby rezultat odchudzania był widoczny. Należy również pamiętać o tymże, iż THC jest związkiem psychoaktywnym dającym rezultat tzw. haju.

Jak to wygląda w praktyce ?

Dieta z zastosowaniem marihuany pomaga usunąć nadmierne kilogramy bez wielokrotnie pojawiającego się efektu jojo. Dieta owa wsparta jest na świeżych warzywach oraz owocach, jak i na unikaniu białego cukru, czy niezwykle przetworzonej żywności. W pierwszym skojarzeniu dieta owa niczym nie różni się od już będących na rynku. Jednak wielką w niej funkcję wykonywa właśnie marihuana.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 23, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Marihuana odchudza?

Marihuana odurza? Marihuana odurza, ponieważ zawiera psychoaktywny składnik należący do kannabinoidów. Składnik ten zawarty jest w kwiatostanach konopi, z których wytwarza się ten…