Lecznicza marihuana wpływa na zdrowy sen

Problem bezsenności

Lecznicza marihuana zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju i na świecie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z szerokich zastosowań zdrowotnych tak samej tej rośliny, jak i otrzymywanych z niej produktów medycznych. Niewiele osób wie jednak jeszcze, że marihuana wpływa doskonale także na problemy związane ze snem i zasypianiem.Tak stała, jak i okresowa bezsenność jest dziś powszechnym problemem zdrowotnym. Niestety, popularne środki ziołowe nie cechują się wysoka skutecznością - napar z melisy to raczej łagodny środek uspokajający, niż środek nasenny. Leki nie działają natomiast na każdego, a wiele z nich uzależnia i cechuje się wysoką toksycznością.

5 sposobów na zdrowy sen

Rozwiązaniem jest medyczna marihuana, która nie tylko nie wywołuje uzależnień, ale też jest w pełni bezpieczna dla organizmu i cechuje się wysoką skutecznością. Istnieje wiele przyczyn bezsenności. Zaletą medycznej marihuany jest to, że zawarte niej substancje aktywne wpływają na ludzki sen na kilkadziesiąt różnych sposobów. Najważniejsze z nich to przyspieszenie zasypiania, wywoływanie senności, wpływ na fazę snu REM, wpływ na zdrowe oddychanie oraz uśmierzanie dolegliwości bólowych.

Zasypianie, senność i faza snu REM

Substancją aktywną dzięki której medyczna marihuana ułatwia zasypianie jest kannabinol. Jest to substancja podobnie  skuteczna, jak leki na zasypianie, o działaniu bezpośrednim. Marihuana indukuje także senność, co wiąże się z obecnością w niej THC, bezpiecznej substancji o silnym działaniu relaksującym. Najciekawszym wpływem medycznej marihuany na sen jest jednak jej wpływ na sen głęboki. To właśnie w czasie snu głębokiego nasz mózg wypoczywa. Marihuana zmniejsza czas, który nasz mózg spędza we śnie płytkim (faza snu REM), w którym mózg jest nadal częściowo aktywny i z którego łatwiej się wybudzić.

Zdrowe oddychanie i dolegliwości bólowe

Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych związanych ze snem jest bezdech senny. Lecznicza marihuana znacznie ogranicza ten problem poprzez regulację wydzielania serotoniny - już miesięczna kuracja eliminuje problem bezdechu sennego u większości pacjentów. Problemy ze snem związane są także z bólem i złym samopoczuciem psychofizycznym. Także tutaj w sukurs przychodzi właśnie medyczna marihuana.

Sprawdź również https://goldseeds.pl

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 23, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Marihuana na odchudzanie

Uczeni analizujący wpływ marihuany na organizm ludzki odnaleźli, iż osoby często ją stosujące mają niższy obwód w talii aniżeli ci, jacy nigdy nie…

Marihuana odchudza?

Marihuana odurza? Marihuana odurza, ponieważ zawiera psychoaktywny składnik należący do kannabinoidów. Składnik ten zawarty jest w kwiatostanach konopi, z których wytwarza się ten…