Nasiona konopi feminizowane

W sklepach, gdzie oferuje się nasiona konopi, często dokładnie się je opisuje. Podaje się tam informacje nie tylko o tym, jakie rośliny mogą wyrosnąć z danego nasiona, ale i to, czy są to nasiona feminizowane. Dla wtajemniczonych takie wiadomości mają duże znaczenie. Nasiona feminizowane traktuje się jako bardziej wartościowe. Są one poddawane określonym działaniom, dzięki czemu uzyskuje się nasiona, co do jakich można być pewnym, że uzyska się z tych nasion duży plon. Nasiona feminizowane to takie, z których uzyskuje rośliny żeńskie, czyli takie, które będą kwitły.

Dla kolekcjonujących takie informacje nie mają ogromnego znaczenia, bo nawet gdy kupują oni nasiona feminizowane, to i tak nie będą ich uprawiać. W Polsce jest to nielegalne i ponosi się za to odpowiedzialność. Jeżeli nasiona konopi sprzedaje się poza Polskę, gdzie uprawa jest możliwa, to dla zainteresowanych takie uwagi są znaczące. Kiedy zamawiają oni takie nasiono, mogą go być pewni. Dlatego chcą zapłacić za nie wyższe ceny. Teraz wielu sprzedawców ma w ofercie nasiona feminizowane, bo wielu z nich współpracuje z klientami z innych państw. Jeśli oni mogą hodować konopie z nasion feminizowanych, to proponuje im się nasiona, jak najlepszej jakości. Nasiona feminizowane bywają zwykle droższe, jednak klientów to nie dziwi. Są oni w stanie pokrywać takie koszty. Płacą za wysoką jakość. Na sprzedaży nasion feminizowanych handlowcy zyskują, bo takie nasiona cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród tych klientów, którzy mają warunki, by pozwolić na uprawę nasion marihuany.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 23, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Konopie lekiem na starzenie?

Konopie indyjskie chronią mózg poprzez redukcję stanu zapalnego Powszechnie uważa się, że przewlekłe zapalenie jest źródłem wielu chorób, w tym choroby Alzheimera. Chociaż…