Marihuany a ciąża

Palenie marihuany może powodować za sobą niezwykle ogromne konsekwencje w szczególności u pań w wieku prokreacyjnym - takie wnioski wynikają z doświadczenia wykonanego poprzez zespół uczonych z Ottawa Hospital Research Institute. Naukowce wykonali retrospektywną ocenę informacji aż 661 617 kobiet ponad 15. roku życia; skoncentrowano się na sprawdzeniu wpływu deklarowanego stosowania marihuany na ciążę.

Wpływ palenia marihuany na ciążę

Świat nauki nie ma jeszcze, niestety, szczegółowych doświadczeń oraz analiz nad efektami palenia marihuany w czasie ciąży. Niewątpliwie natomiast, iż podstawa psychoaktywna marihuany – THC – przechodzi wraz z krwią poprzez łożysko oraz może mieć niekorzystny wpływ na rozwój dziecka w łonie mamy. Jeżeli palisz marihuanę oraz planujesz w najkrótszym czasie zajście w ciążę, rzuć nałóg. Palenie marihuany może utrudniać zapłodnienie oraz stanowić etiologię kłopotów z poczęciem. Jeżeli już jesteś w ciąży, odłóż marihuanę chociaż na owe dziewięć miesięcy.

Doświadczenia oraz zdanie uczonych

Rezultaty prowadzonych w tymże temacie doświadczeń są rzeczywiście rozmaite. W badaniu wykonanym na 12 000 maluchów, jakie zostało upublicznione w w American Journal of Public Health nie zauważono żadnych dowodów na to, iż marihuana miała jakiś wpływ na zarodek. Specjaliści biorący udział w tymże teście także potwierdzili, iż roślina nie jest szkodliwa dla niemowlęcia oraz w żaden sposób nie oddziałuje na pewne ruchowe problemy maluchów. Pozostałe doświadczenia jednak przedstawiają, iż palenie marihuany w ciąży może być tak samo niebezpieczne jak palenie tytoniu, czy wypijanie alkoholu.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 23, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Nasiona marihuany

Feminizowane nasiona konopi Feminizowane nasiona konopi, po raz pierwszy wyhodował założyciel firmy DUTCH PASSION Henk Van Dalen. Było to w latach dziewięćdziesiątych XX…