Poznaj 5 najpopularniejszych producentów nasion marihuany

W dzisiejszych czasach możemy cieszyć się przeróżnymi odmianami marihuany o unikalnej genetyce. Wszystko dzięki nieustannemu wyścigowi producentów nasion. Każdy z nich walczy o to, aby zarówno łatwość uprawy jak i odpowiednia moc była na wysokim poziomie. Obecnie na rynku jest wielu producentów nasion, więc wybór odpowiedniego może być nie lada wyzwaniem. Prezentujemy Wam pięć przodujących producentów z branży nasion marihuany.

Barney’s Farm

Początki tej firmy sięgają końca lat osiemdziesiątych kiedy niewielka grupa hodowców postanowiła zająć się krzyżowaniem odmian pochodzących z Azji i Bliskiego Wschodu. W czasie swojej działalności stworzyli liczne odmiany indica i sativa, które zapewniały wyjątkowo obfite zbiory. Kiedy powrócili z Azji, jeden z członków grupy stał się założycielem obecnie jednej z najbardziej znanych firm produkujących nasiona marihuany. Została założona w 1992 roku przez Derrego Barneya w Amsterdamie. Na przestrzeni kolejnych lat Barney’s Farm pozyskał ogromną popularność. Podczas licznych konkursów, w których brali udział wygrali sporą ilość nagród. Genetyka szczepów powstających od nich zachwyca do dziś hodowców z całego świata.

Royal Queen Seeds

Firma RQS stanowi jedną z najpopularniejszych firm zajmujących się produkcją nasion marihuany. Posiadają 20 letnie doświadczenie w zakresie upraw, oraz hodowli, dzięki czemu otrzymali wiele nagród i wyróżnień m. in. Highlife i High Times Cannabis Cup.

Nasiona tej firmy podlegają szczegółowym testom laboratoryjnym i zawsze weryfikowana jest jakość kiełkowania każdej partii. Każde z nasion pochodzi ze zbiorów pochodzących tylko z ekologicznych upraw.

Firma posiada w swojej ofercie automatyczne, feminizowane, oraz medyczne nasiona marihuany. Zapewniają wysoką jakość w przystępnych cenach, oraz dyskretną obsługę.

Dinafem

Firma Dinafem była pierwszym Hiszpańskim bankiem feminizowanych nasion. Ma swoje początki w okresie lat 90-tych, w czasie dynamicznego rozwoju przemysłu marihuany. Firma ta stałą się jedną z najbardziej rozwiniętych i rozpowszechnionych w świecie upraw. To właśnie z Hiszpanii pochodzi najwięcej automatycznych odmian marihuany.

Działalność tej firmy od ponad 25 lat opiera się na dbałości o to, aby plony pochodzące z ich nasion były zawsze jak najwyższej jakości. W roku 2008 zespół Dinafem zaczął specjalizować się w wytwarzaniu jeszcze smaczniejszych odmian typu autoflowering. Utworzyli nawet oddzielny katalog pełen automatycznie kwitnących odmian o nazwie Autodinafem.

Green House Seed

To jedna z czołowych firm obecnych na rynku nasion marihuany. Nasiona tej firmy nie są modyfikowane genetycznie. GHS są laureatami wielu nagród międzynarodowych m.in. 40 nagród Cannabis Cups, oraz 17 razy Highlife Cups.

Znakomita genetyka nasion firmy Green House Seed jest owocem wieloletniej intensywnej hodowli. Wszystkie szczepy posiadają wysokiej klasy właściwości lecznicze, oraz rekreacyjne. Na szczególną uwagę zasługują ich profile terpenowe, które gwarantują wyjątkową głębię aromatów i smaków.

Właściciel i założyciel tej firmy o imieniu Arjan uzyskał wyróżnienie za ilość nagród pozyskanych w czasie swojej zawodowej kariery. Został nazwany Królem Konopii.

Sensi Seeds

Firma Sensi Seeds od roku 1985 jest czołowym graczem w branży nasion konopii. Na dzień dzisiejszy jest jednym z największych producentów nasion marihuany na świecie. W swojej ofercie posiadają aż ponad 500 atrakcyjnych odmian. Z racji ich ogromnej popularności wśród hodowców i posiadanej pożądanej genetyki nasion, zostali wybrani przez holenderski rząd do opracowania konopii dla zastosowań w lecznictwie i miały być dostarczane do aptek. Sensi Seeds propaguje rozwój świadomości społeczeństwa odnośnie korzyści jakie przynosi używanie konopii w celach medycznych.

W roku 1985 utworzyli pierwsze na świecie muzeum konopii. The Hash Marihuana & Hemp obecne jest zarówno w Amsterdamie, jak i również w Barcelonie. Od momentu otwarcia zagościło tam już ponad 2 miliony odwiedzających.

https://www.taniesianie.pl/producenci-nasion

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 23, 2022

Powinieneś przeczytać również: