THC a zespół stresu pourazowego

Życie z PTSD

PTSD lub zespół stresu pourazowego jest stanem lękowym spowodowanym przez niepokojące epizody, takie jak walka militarna lub napaść na tle seksualnym. Trzy klasy objawów charakteryzują PTSD: ponowne przeżywanie, unikanie i hiper pobudzenie. Utrzymywanie się PTSD w dłuższym czasie przypisuje się zmianom w chemii mózgu, które występują w czasie urazu, gdy hormony adrenaliny i stresu reagują w nadmierny sposób. Biorąc pod uwagę zakaz stosowania konopii indyjskich, weterani są kierowani w kierunku leków przeciwdepresyjnych i przeciwpsychotycznych, które odniosły niewielki sukces w leczeniu ciężkich objawów PTSD.

W jaki sposób konopie indyjskie mogą pomóc w leczeniu PTSD

Obecnie nie ma specjalistycznych, skutecznych leków dostępnych dla pacjentów z PTSD, ale dzięki nowym odkryciom zaczynają być wytyczane nowe drogi zrozumienia i leczenia PTSD. Naukowcy uważają, że leki zawierające marihuanę mogą przynieść ulgę chorym na PTSD pacjentom.

Działanie marihuany medycznej

Naukowcy odkryli, że ludzie z PTSD mają niższy poziom anandamidu, endogennego związku kannabinoidowego, w porównaniu do tych, którzy nie wykazywali oznak PTSD. Innymi słowy, jednym z filarów PTSD jest niedobór endokannabinoidu. Organizm przestaje wytwarzać wystarczającą ilość endokannabinoidów do wypełnienia miejsc receptorowych. I tu właśnie kanabinoidy zawarte w marihuanie odgrywają rolę terapeutyczną przez uzupełnianie brakujących endokanabinoidów tymi, które znajdują się w konopiach indyjskich.

Dostęp do medycznej marihuany dla PTSD

Pacjenci z PTSD powinni najpierw skonsultować się z lekarzem przed leczeniem objawów za pomocą konopi indyjskich. Konsumenci nieprzyzwyczajeni do marihuany mogą odkryć, że THC pogarsza objawy lękowe.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 23, 2022